Autore

Zaiga Gaile tiek dēvēta par Latvijas arhitektūras korifeju, kurai gadu gaitā neapšaubāmi izdevies atstāt dziļas pēdas Latvijas arhitektūrā un ietekmēt tās seju un raksturu. Arhitektes profesija tika izvēlēta nejauši, taču trāpīgi – tā izrādījās īstā un vienīgā. Zaiga savā darbā apvieno divas pretējas nozares – restaurāciju un jauno arhitektūru, tomēr Zaigas Gailes biroja specializācija ir vēsturisko namu atjaunošana – sanīkušas, vecas ēkas arhitektes vadībā atdzīvojas, atgūstot savu agrāko pievilcību, kā arī iemanto mūsdienīgu elpu, jo arhitekte uzskata, ka vērtīgākais ir tieši mantojums.

Zaiga kā sev tuvākos min šādus projektus: Berga Bazārs un viesnīca “Hotel Bergs”, Ķīpsalas koka mājas, “Ģipša fabrikas” dzīvojamais kvartāls, “Fabrikas restorāns”, galerija “Garāža” un, protams, Kaltenes brīvdienu māja “Lieldienu Sala”. Tieši Zaigas Gailes māja Kaltenē un Žaņa Lipkes memoriāls Ķīpsalā tikuši izvirzīti Pasaules arhitektūras festivāla balvām.

“Mans laiks ir mantojuma pārveidošanas laiks. Tā ir pasaules un cilvēces pašsaglabāšanās vienīgā iespēja, lai gaistošajā virtuālajā telpā nezaudētu saikni ar savu zemi. Veco māju stiprās sienas ir mūsu patvērums, reālā čaula izdzīvošanai.”

– Zaiga Gaile, “100 g kultūras”, 2015. gads

Apbalvojumi

2012. gads

Skates finālists Pasaules arhitektūras festivālā Singapūrā

2010. gads

Starptautiskais apbalvojums arhitektūrā

The Chicago Athenaeum Museum of Architecture and Design

2009. gads

Latvijas Arhitektūras gada balva

nominācijā "Labākā rekonstrukcija"

2007. gads

Kultūras mantojuma gada balva

nominācijā "Labākais mūsdienu risinājums vēsturiskā vidē"

1. vieta nominācijā “Rekonstrukcija”

Latvijas Būvnieku asociācijas konkursā “Gada labākā būve Latvijā 2007”

Publikācijas

2015. gads, “BRAUN Publishing”

Chris van Uffelen “Living in Style: Architecture + Interiors”

2013. gads, “BRAUN Publishing”

Sibylle Kramer “Villas: Superb Residential Style”

Gaiļi Z. un M. Brīvdienu māja Lieldienu salā. Zivsaimniecības sūkņu stacijas rekonstrukcija.

– Rīga, Zaiga un Māris Gaiļi, 2007.

Raksti par tēmu

Gaile Z. Brīvdienu māja Lieldienu salā. – Rīga,

Dizaina Studija, 2008, Nr. 12 (marts/apr.), 30.–38. lpp.

Citi projekti

Berga Bazāra ansamblis

Darbs pie Berga Bazāra atjaunošanas sākās 1993. gadā līdz ar Bergu ģimenes mantinieku īpašuma atgūšanu. Ansamblis bija stipri cietis 80 gadu ilgā pārbūves un aizmirstības periodā. Rekonstrukcijas koncepcijas mērķis – atjaunot unikālo pasāžu pēc oriģinālā ieceres autora Kristapa Berga un arhitekta Konstantīna Pēkšēna 19. gs. beigu projekta, izveidojot to par modernu tirdzniecības – biznesa – dzīvojamo centru.

Ķīpsala

Koka māju kolekcija (11 objekti)

“Ģipša fabrika”

Ēka stiepjas visa kvartāla garumā gar Ģipša ielu un apņem arī Ogļu un Balasta dambja ielas stūrus. Ēkas augšējo stāvu četri dzīvokļi pēc pasūtītāja vēlēšanās apvienoti vienā divu līmeņu loftā, kas atvērts pret apkārtējo vidi caur plašām logu plaknēm un visapkārt pieguļošām terasēm. Dzīvokļa interjera kods – minimālisms, izbūves kvalitāte – uz robežas ar perfekciju.

Žaņa Lipkes memoriāls

Ķīpsalā, Mazā Balasta ielā 8, ir vieta, kur II pasaules kara laikā Žanis Lipke bedrē zem šķūņa slēpa no geto izglābtus ebrejus. Memoriāla celtne ir MELNAIS ŠĶŪNIS – kā simboliskais šķūnis, kura pagraba bunkurā tika slēpti cilvēki. Ēkas tēls aizgūts no Ķīpsalas zvejnieku un jūrnieku darvotajiem šķūņiem. Muzeja veidols un tēls idejiski un vizuāli sasaucas ar Noasa šķirstu.

“Fabrikas restorāns”

“Fabrikas restorāns” ir Ķīpsalas “Ģipša fabrikas” ansambļa organiska sastāvdaļa un stilistiski iekļaujas tā noteiktajā izteiksmes līdzekļu paletē.

Villa Lene

Villa Lene ēkas arhitektūra definēta kā moderna koka māja vēsturisku koka māju kvartālā.

Starptautiskā skola

Koka mājas

Rūmenes muižas ansamblis

Rūmenes muižas īpašums parādās Livonijas kartēs kopš 14. gadsimta. Esošā neogotikas stila kungu māja celta 19. gadsimta beigās pēc arhitekta T. Zeilera projekta.

Rūmenes muižas kungu mājas projekts Latvijas arhitektūras 2008. gada labāko darbu skatē saņēma Latvijas Arhitektu savienības balvu nominācijā “Labākā pārbūve”.

Privātmājas

Brīvdienu māja “Saulstari”

Glāzšķūnis

Brīvdienu māja Pūrciemā


Ar visiem projektiem iespējams iepazīties www.zgb.lv.

Lieldienu Sala

Pārdošanā jau tagad!

Ja Jūs ir ieinteresējis šis īpašums un vēlaties to apskatīt vai noskaidrot sīkāku informāciju par tā iegādi, lūdzam sazināties ar mūsu nekustamo īpašumu aģentu!

Līga Igala

Nekustamo īpašumu aģente

Real estate agent

LANĪDA nekustamā īpašuma aģenta sertifikāts: A-142

Centrālais birojs, K. Valdemāra 8, Rīga

T. +371 67032360

Mob. +371 26553039

www.latio.lv

Latio — Nekustamie īpašumi